Caur smagu darbu uz zvaigznēm

Katrs skolēns Valmieras 2.vidusskolā ir vērtība. Vērtība, kurā ieguldīt un kuru attīstīt. Tādēļ jo īpašs prieks ir par tiem skolēniem, kuros ieguldītais darbs un liktās cerības, attaisnojas. Šajā mācību gadā mūsu skolēni ir piedalījušies un skolas vārdu nesuši daudzviet valstī virknē mācību olimpiāžu, zinātniski pētnieciskajos lasījumos un valsts mēroga konkursos, kā arī ārpus valsts robežām.

Šogad mūsu izcilo skolēnu apbalvošana tika turpināta kā labi iesākta tradīcija. Pie debesīm daudz zvaigžņu un zvaigznāju, bet mūsu skolai ir savs – Valmieras 2.vidusskolas zvaigznājs, kurā tiek ierakstīti talantīgāko audzēkņu, viņu vecāku un skolotāju vārdi. Viņu ir patiešām daudz! Patiesi lepojamies ar 12.klases skolniekiem Denisu Zeicmani, kurš ir vairāku olimpiāžu laureāts (matemātikā, fizikā, ekonomikā) un dalībnieks, Anastasiju Mamedbekovu, kuras zinātniski pētnieciskais darbs guva atzinību starptautiskā līmenī Maskavā, kur norisinājās zinātniski – praktiskā izglītojamo konference “Solis nākotnē” (European Union Content or Young Scientists).

Paši apbalvojamie atzīst: “Mācāmies sev, savai nākotnei, tomēr ir ļoti patīkami, ka skola atzīmē un pamana mūsu centienus”.

Ne mazāk  mūs sajūsmināja 12.klases skolnieku Aleksandra Madijarova un Savelija Suharževska panākumi sportā, kuri kļuva gan par Vidzemes, gan Latvijas, gan Baltijas čempioniem vieglatlētikā un triatlonā. Priecē 4. klases skolnieces Anastasijas Agejevas panākumi daiļslidošanā un 7. klases skolnieces Kristinas Zomeras sasniegumi starptautiskajās sacensībās jāšanas sportā.

Šo talantīgo un gudro bērnu galvenais virzošais spēks un galvenie motivētāji ir tieši skolotāji, kuri nepagurdami atgādina par mērķi brīžos, kad skolēnus pārņem slinkums un pazūd ticība saviem spēkiem. Tādēļ skolas zvaigznājā spožiem burtiem tika ierakstīti arī pedagogu vārdi, saņemot simboliskas piemiņas veltes.

Šajā zvaigžņotajā vakarā ikviens varēja pārliecināties par mūsu bērnu daudzveidīgajiem talantiem, vērojot „Mūsdienu deju konkursa” laureātu moderno deju grupas „JUSTIFY” izcilo priekšnesumu, kā arī novada izteiksmīgās runas konkursa uzvarētāju  Jaroslava Jakovļeva, Amēlijas Bojāres un Daniēlas Žarčenko uzstāšanos.

Ne mazāk nozīmīgs ir arī daudzo mecenātu atbalsts, bez kuriem ceļš uz zvaigznēm būtu krietni vien grūtāks. Īpašs paldies a/s „Valmieras stikla šķiedra”, kinoteātrim Gaisma, Valmieras Drāmas teātrim, SIA “ADAPTIVE MEDIA” projektam un personīgi Naurim Skridem, SIA “Kantīne B” un personīgi Ivetai Bošai, IK „Kadi”, z/s “CEIPI”, sia Vidzemes papīrs, sia B-PEAT, a/s „SEDA”, picērijai „Čili pica”, sia NIKA, sia KAMEJA un  skolas absolventiem.

Atsevišķs paldies idejas iniciatoram – Valmieras 2.vidusskolas direktora vietniekam mācību darbā Vjačeslavam Piskunovam, bez kura atbalsta zvaigznes nemirdzētu tik spoži!

 

Rakstu sagatavoja

Ina Mole, latviešu valoda skolotāja Valmieras 2. vidusskolā

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux