Pēc pieredzes uz Korfu salu Erasmus+ projekta ietvaros

Pateicoties skolas Erasmus+ KA1 projektam  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās(līgums nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242, Short-term projects for mobility of learners and staff in school education) četras Valmieras 2.vidusskolas dabaszinātņu metodiskās apvienības skolotājas varēja iesaistīties/mācīties/piedalīties/izzināt kursos “Non – formal learning methods for supportive learning environments”, kas notika augusta beigās Grieķijā, Korfu salā.

Piecās dienās iegūtais ir nenovērtējams. Kopā ar Spānijas, Itālijas, Polijas, Ungārijas, Rumānijas, Vācijas skolotājiem apguvām neformālas mācību metodes, ko varam izmantot stundās, lai mācību process būtu interesantāks. Ļoti vērtīga bija problēmu risināšanas metode grupā, kur visi kopā sākumā izvirzīja dažādas problēmas, tad balsoja par svarīgāko, kopā meklēja risinājumus, apkopoja. Daudz diskutējām par izglītības procesu, tā nepieciešamību, problēmām, kuras visās valstīs, izrādās, ir tik līdzīgas. Iepazināmies arī ar Grieķijas izglītības sistēmu, apmeklējām Korfu angļu valodas skolu, kura gribētājus pat sagatavo iestājeksāmeniem Oksfordā. Noderīga bija iepazīšanās ar meditācijas veidiem, pašu procesu, u.c. 

Visas nodarbības notika ļoti pozitīvā, labvēlīgā, attīstošā vidē. Tas noteikti veicināja radošumu, pozitīvas emocijas. Komunikācija, darbs grupās notika angļu valodā, tas veicināja valodas lietojumu. Veidojās jauni kontakti. Kursus organizēja Neformālās izglītības centrs VITATIIM no Igaunijas. Šis centrs darbojas arī ar tiem bērniem, kuriem ir dažādas mācīšanās problēmas, tāpēc būtu interesanti attīstī tālāko sadarbību. 

Vairāk informācija šeit:

https://padlet.com/learning_tool/non-formal-methods-for-supportive-learning-environments-qm718f4q2jyjuwo7

Zigita Baldone, Ina Neimane, Velta Sniķere, Oksana Jakovļeva

Valmieras 2.vidusskolas Dabaszinātņu un Tehnoloģiju  mācību jomas skolotāji

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux