Projekta dalībnieki tiekas Lietuvā

No 2022.gada 17.oktobra līdz 2022.gada 20.oktobrim mūsu skolas skolēni skolotāju pavadībā tikās ar projekta dalībniekiem no Igaunijas un Somijas Lietuvā, Pasvalē, Nord Plus projekta “NPJR-2021/10089 – Learning and Teaching STEM Thinking Skills Nord Plus Junior planning meeting in Lithuania” ietvaros.

Apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar Lietuvas pieredzi STEM priekšmetu apguvē un jaunu metodiku apguvē.

Četru dienu laikā projekta dalībnieki apmeklēja Šauļus, kur iepazinās, kā mācību procesa dažādošanā un iziešanai ārpus skolas telpām izmantot pilsētas piedāvātās iespējas, piemēram, nodarbības riteņu muzejā vai šokolādes muzejā, iespēja skolotājiem vadīt laboratorijas darbus fizikā, ķīmijā, bioloģijā, datorikā STEM centrā. STEM centrā projekta dalībniekiem patika nodarbība ķīmijas laboratorija – dabiskās kosmētikas produktu izgatavošana – kā no atsevišķām dabiskām vielām pagatavot dezodorantu no piecām sastāvdaļām un lūpu balzāmu no trim sastāvdaļām. Pasvalē iespēja teorētiskās un praktiskās nodarbības organizēt pilsētas muzejā un jauniešu centrā. Jauniešu centrā pilsētas skolēniem un jauniešiem ir iespēja arī pēcpusdienās pavadīt saturīgi brīvo laiku, darbojoties dažādās aktivitātēs – prāta spēles, kulinārija, skaņu ierakstu studija u.c.

Pasvales SVALES proģimnāzijā projekta dalībnieki tika uzņemti ar skolēnu sagatavotu nelielu koncertu. Pēc tā notika praktiskās nodarbības – konkursi STEM jomas priekšmetos. Petrs Vileišis vārdā nosauktās ģimnāzijas skolēnu padome iepazīstināja projekta dalībniekus ar ģimnāziju, kā ģimnāzijā skolēnus ieinteresē par STEM priekšmetiem, kā aprīkoti mācību kabinetu, kādas ir iespējas padziļināti darboties dažādos projektos, konkursos.

Projekta dalībniekiem bija iespēja tikties arī ar Pasvales pilsētas mēru un piedalīties jauniešu parka izveidošanas atklāšanas pasākumā, kopīgi ar vietējiem skolēniem iestādot ozoliņu, kurš ir Lietuvas vecākā ozola atvase.

Šo dienu laikā mēs stāstījām par mūsu pilsētām, kuras pārstāvam projektā, un  projektā iegūtām atziņām.

 

Citi raksti

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux